Haskan Şirketler Grubu, 1800’ün üzerinde çalışanı ile en önemli yatırımın insana olan yatırım olduğunun bilinciyle, insanı ve doğayı merkeze alan bir perspektif ile eşitlik, fırsat eşitliği, inanç özgürlüğü, çağdaşlık ve inovasyondan ilham alan bir insan kaynakları bakış açısıyla çalışmaktadır. Tüm faaliyet alanlarımızda, öz kaynaklarımızla ve çok değer verdiğimiz İnsan kaynağımızdan aldığımız güçle üretiyoruz.

Grup kültürümüzün en önemli değerlerinden ”eşitlik” ve “fırsat eşitliği” kavramlarından ilham alarak tüm çalışanlarımıza, cinsiyet, yaş, eğitim, deneyimlerine bakmaksızın, aynı bütünün parçası olduklarını hissedecekleri bir çalışma ortamı hazırlamayı değerli buluyoruz. Haskan’da işleri kadın işi erkek işi olarak ayırmıyoruz.

Haskan'da kadın çalışanlarımızın oranı %15 iken Baymed'de bu oran %44, Haskan'da beyaz yaka kadın çalışanlarımız ise %25 oranında yer alıyorlar.

Haskan’da biz, 21. yy’ın dünyasında, sürdürülebilirliğin artık bir ölüm kalım meselesi olduğunun farkındayız. Çevre duyarlılığını bir şirket kültürü olarak benimsiyor, her bir çalışanımızda bu duyarlılığın derinlemesine gelişmesi için çaba sarf ediyoruz. Böylece yeryüzündeki ekosistemin bir parçası olarak, babalarımızdan teslim aldığımız gibi, hatta yenilikçi geliştirmelerle çok daha iyileştirilmiş bir dünyayı, çocuklarımıza bırakmanın yollarını arıyoruz.