Haskan’dan “Ben Okuyorum Gaziantep Okuyor” Projesine Destek

Haskan Şirketler Grubu, Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Şehitkâmil Belediyesi ve Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak gerçekleşen “Ben Okuyorum Gaziantep Okuyor” Protokolü imzalandı.

Yenilikçi geliştirmelerle çok daha iyileştirilmiş bir dünyayı, çocuklarımıza bırakmanın yollarını arayan, daha öncesinde de “100. Yılda 100 Hayırsever Kampanyası” kapsamında Bülbülzade Yüksel Bayram Anaokulu açılışını yapan Haskan Şirketler Grubu, eğitim öğretime verdiği destek doğrultusunda yeni bir projeye daha imza attı.

 

Gaziantep Valiliğinde imzalanan “Ben Okuyorum Gaziantep Okuyor” protokol töreni, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma ŞAHİN, Gaziantep Valisi Davut GÜL, Şehitkâmil Belediye Başkanı M.Rıdvan FADILOĞLU, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin TEPE ve Haskan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gürkan BAYRAM’ın katılımları ile gerçekleşti.

 

İmzalanan protokol ile; Gaziantep’teki ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde öğrenim gören öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak, okul kütüphanelerinin kitap ihtiyacını karşılamak, öğrencilerin kitaba erişimini kolaylaştırmak ve eğitimde fırsat eşitsizliğini ortadan kaldırmak amaçlanıyor.

 

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve resmi ilkokul, ortaokul ve liselerin kütüphanelerine teslim edilmek üzere Türkiye İş Bankası Kültür yayınlarına ait toplamda 140.000 adet kitap, Gaziantep’te bulunan 1.400 okula teslim edilecek.

 

Protokol imza töreninde konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma ŞAHİN: “Bir yandan fabrikalar kurulup, istihdam üretiliyor, ihracat kapasitesi arttırılıyor, yapılan Arge çalışmaları ile teknik tekstilin altyapısını oluşturuyor. Burada büyük bir vizyon var… Bunun yanında Vatan, Millet ve Gaziantep için; Bir taraftan Okul ve Camii inşa edilirken diğer taraftan “Ben Okuyorum” kampanyasına destek olunuyor. Haskan gruba teşekkürlerimi sunuyorum” ifadesinde bulundu.

 

Haskan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gürkan Bayram, İmzalanan bu protokol için “Geleceğimiz olan çocuklarımıza verilecek en güzel hediye; Onlara koşulsuz arkadaşlık edebilecek kitaplardır. ” ifadesinde bulundu.