Mehmet Arif Bayram Camii ibadete açıldı.

Haskan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gürkan Bayram'ın merhum babasının ismini verdiği, 5000 kişilik Mehmet Arif Bayram Camii düzenlenen törenle ibadete açıldı.

Kilis Gaziantep karayolunda bulunan cami,, 575 metrekare alt kat , 630 metrekare giriş kat ve 220 metrekare asma kat olmak üzere toplamda 5000 metrekare alan üzerine kurulmuştur. Toplam kullanım alanı 1405 metrekare olan camii de aynı anda 2100 kişinin ibadet edebileceği caminin açılışına Gaziantep Valisi Davut Gül, Kilis Valisi Recep Soytürk, protokol üyeleri, çok sayıda davetli ve camii cemaati katıldı.


Haskan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gürkan Bayram, açılışa katılan herkese teşekkür ederek, "Bugün burada açılışını yaptığımız rahmetli babamızın adını yaşatacak olan Mehmet Arif Bayram caminin şehrimize, ülkemize ve özellikle de Kilis OSB’ne hayırlı olmasını diliyorum. Kilis’te faaliyetlerini sürdüren Bayteks, Baymed ve Baypoy tesislerimiz ile yaklaşık 1000 hemşehrimize istihdam olacağı sağlamaktayız. Bayteks’i ilk kurduğumuz zamanlarda Kilis OSB ile günümüz arasında büyük fark var. Sürekli birlikte büyüdüğümüz OSB’nin birçok alt ve üst yapısı her geçen gün daha iyiye gidiyor. Bu eksiklerden en önemlilerden biri olan caminin yapımında katkımız olduğu için de mutluyuz. 2015 yılında başlanan camimin inşasına katkısı olan başta Kilis belediyesi eski başkanı rahmetli Abdi Bulut,  OSB yönetimi ve Cami derneğine iş birliği ve el birliği için teşekkür ediyorum" dedi.