Sağlık çalışanlarına 200 bin maske hediye edildi

Türkiye medikal tekstil sektörünün lideri Baymed, 14 Mart Tıp Bayramı gününde, sağlık çalışanlarına 200 bin adet virüsü yok eden antiviral maske dağıttı.

Koronavirüse karşı yeni, etkili ve çözüm odaklı ürünlerin ortaya çıkarılmasına öncülük yapan Baymed, sadece cerrahi maskeler ile değil, tek kullanımlık steril ve non steril cerrahi önlükler, steril cerrahi örtüler, aksesuarlar ve steril cerrahi setlerini de içeren geniş ürün gamı ile pandemi sürecine uluslararası boyutta destek için üretime devam ediyor.

 

Sağlık çalışanlarına bu özel günde destek olmak amacı ile Gaziantep Üniversitesi’nde düzenlenen etkinliğe, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Belgin Alaşehirli, Haskan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gürkan Bayram, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hatice Bayram ve sağlık çalışanları katıldı. Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan sağlık çalışanlarına ve öğrencilere antiviral özelliği olan ve virüsü kısa sürede yok eden maske hediye etti. 14 Mart Tıp Bayramı'nda sağlıkçılara destek olmak için yapılan destekte sağlık çalışanlarına toplam 200 bin adet maske dağıtıldı.